biosolárium

Biosolárium je nehorázný nesmysl, který může díky nepravdivým informacím o větší šetrnosti vážně poškodit vaše zdraví! Biosolária neexistují a nikdy neexistovala! Pokud biosolárium někdo provozuje nebo prodává, chce pouze vydělat na neinformovanosti zákazníků. Z logiky věci snad každý pochopí, že pokud naprosto běžná solária Sportarredo, pouze v zeleném provedení, která jsou v Česku prodávána a provozována jako takzvaná biosolária, italský výrobce na svých stránkách jako biosolária neoznačuje, něco není v pořádku. Navíc je žádné jiné zemi je nenajdete, jedná se pouze o marketingový výmysl českého prodejce značky Sportarredo. Každý seriózní provozovatel solária nebo prodejce by měl zákazníkům poskytnout veškeré potřebné a zejména pravdivé informace o opalování. Termín "biosolárium" a "biotrubice" vymysleli někteří prodejci solárií, kteří naprosto běžná solária vydávali za šetrnější, zelené záření trubic vydávali za šetrnější a zdravější, vymýšlejí si nepravdivé lepší a odllišné parametry. Jedná se o naprostý nesmysl, barva trubic nemá na opalování žádný vliv, UV záření totiž není vidět! Tento trik dokonce dotáhli tak daleko, že jako biosolária byla nabízena běžná solária zelené barvy. Neexistuje žádná instituce, na rozdíl například od potravin, která by vůbec mohla schválit používání termínu bio ve spojení se solárii. Neexistenci biosolárií také dokázal pořad na TV Nova Občanské judo, pro prodejce a provozovatele vymyšlených biosolárií to byla značná ostuda a díky tomu používání termínu bio ve spojení se solárii až na několik nesoudných provozovatelů vymizelo.

Jako příklad k srovnávacím měřením uvádíme vyjádření Doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc. z Fakultní nemocnice Brno, dermatovenerologické kliniky:

- "...tvrzení, že výbojky a trubice prodávané v ČR s označením předponou BIO a tedy i solária vybavená těmito trubicemi jsou ze zdravotního hlediska výhodnější, je nepravdivé"

- "Co se týká UV záření v soláriích a zdravotními důsledky, nelze naprosto souhlasit s šetrností tzv. "BIO" trubic".

Vždy je velice důležité uvádět "takzvaná" biosolária a "takzvané" biotrubice, protože nic takového neexistuje. V poslední době jsou biovýrobky stále populárnější a někteří provozovatelé biosolárií se snaží na tomto fenoménu stále parazitovat. Pokud Vám někdo nabízí nebo provozuje biosolárium, je naprosto evidentí, že se na vás snaží pouze vydělat na základě lživých informací. Největší nebezpečí smyšleného biosolária a biotrubic spočívá v tom, že je prezentováno jako šetrnější než běžná solária, což je nesmysl. Krajská hygienická stanice dělala srovnávací měření několika značek UV trubic do solária a trubic, které byly označovány prodejci jako biotrubice. Výsledek měření byl, že "biotrubice" byly méně šetrné. Pokud někde narazíte na biosolárium, obloukem se mu vyhněte, nepodporujte lháře a vykutálené podnikatele. Je opravdu zarážející, jak urputně jsou někteří provozovatelé ochotni takové nebezpečné nesmysly vykládat svým zákazníkům. Navštěvujte ve vlastním zájmu pouze solární studia, která vám poskytují pravdivé informace. Základem správného a bezpečného opalování je vždy zvolit takový čas, aby jste se nespálili. Žádné šetrné solárium ani biosolárium neexistuje! Šetrnost se reguluje pouze opalovacím časem! I na sebeslabém soláriu se spálíte, pokud přeženete opalovací čas a tím pádem se stane z šetrného solária solárium nebezpečné. Opalování je sice velice zdravé a potřebné, je nezbytné pro tvorbu důležitého vitamínu D, ale nesmí se přehánět. V současné době platí nová norma EU pro všechny UV trubice do solária. Trubice jsou, laicky řečeno, slabší než dříve, čímž se prodloužily opalovací časy.

 
35
3613536
Značky
  • starter Kód: 1091
    Startér 80 - 220 W
    Skladem Značka: Sunfit

    Profesionální startér pro UV trubice od 80 do 220 W

    35 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem