Parafínový olej 750 ml

Kliknutím zobrazíte větši foto.
139,- Kč včetně DPH
  ks         Získejte dárek zdarma

Skladem

PARAFÍNOVÝ OLEJ - KOSMETICKÝ OLEJ

INCI: Paraffinum Liquidum

Synonyma: Mineral Oil; Minerální olej; Paraffinum Perliquidum; Deobase; Heavy Mineral Oil; Liquid Paraffin; Liquid Petrolatum; Paraffin Oil; Paraffin Oils; Petroleum White Mineral Oil; Prolatum Oil; White Mineral Oil, Petroleum; Vaselina Liquida

Parafínový olej (minerální olej) se vyrábí frakční destilací ropy. Je to čirý olej složený především z alkanů a cyklických parafinů. Je dostupný jako lehký a těžký vaselinový olej. Námi nabízený produkt je parafínový olej těžký, viskozita při 40° C : 55 - 80 mm2/s. Je příbuzný bílé vazelíně.
Parafínový olej je v kosmetice již dlouho jedním ze základních olejů, který je dobře zapracovatelný v receptuře a spoluvytváří lehké emulze. Je přísadou v pleťových mlécích a krémech i v masážních a koupelových olejích. Nevstřebává se a neobsahuje žádné výživné látky, ale pocitově je velmi příjemný (hebká pleť bez pocitu mastnoty). Nevyvolává žádné alergické reakce. Dlouhá desetiletí je parafínový olej využíván v léčivech, kosmetice, dětské kosmetice, je stálý, neoxiduje a nežlukne.

Vlastnosti parafínového oleje, indikace, účinky:
Nevstřebává se.
Vhodný do masážních směsí olejů pro intenzivní masáž po zátěžovém tréninku (vydrží velmi dlouho na kůži).
Do koupelových olejů (Samotný není vhodný na pokožku, ale v našem malém průzkumu jednoznačně zvítězil v kombinaci s dalšími výživnými oleji.)
Nepředává kůži prospěšné látky.
Nevyvolává alergické reakce.
Je stálý, neoxiduje a nežlukne.

Parafínový olej obsahuje:
směs kapalných uhlovodíků

Fyzikální vlastnosti:
Skupenství: kapalné
Barva: bezbarvá
Vůně / Zápach: neutrální
Rozpustnost ve vodě: nerozpustný
Rozpustnost v tucích (včetně specifikace oleje): informace nejsou k dispozici
Hustota (20°C): 0,827 - 0,890 g/cm3

Použití:
krémy a emulze, dětská kosmetika, balzámy na rty, masážní oleje, tělová kosmetika, vlasová kosmetika, rtěnky

Skladování:
Skladujte při okolní teplotě v těsně uzavřených obalech a v dobře větratelných místech. Chránit před slunečním zářením, tepelnými zdroji a silnými oxidačními činidly. Doporučené materiály pro obaly: Ocel, HDPE (vysoko-hustotní polyethylen). Obaly skladujte odděleně od potravin.

Postup zpracování:
Není nutné jej konzervovat.

UPOZORNĚNÍ:
Žádné rostlinné oleje, ani lisované za studena bio, nevoní tak, jako klasické prodávané kosmetické výrobky, které jsou prakticky vždy doparfémované, jinak by byly neprodejné. Vůně kosmetiky je bohužel jedním z nejdůležitějších faktorů prodeje. Díky tomu vznikl dojem, že například mandlový olej voní krásně mandlemi, ale to je u čistých kvalitních kosmetických surovin vyloučeno. Rafinované rostlinné oleje v naprosté většině nevoní vůbec (součástí rafinace je zbavení oleje vonných částic), některé rostlinné oleje lisované za studena mohou mít vůni lehce připomínající odpovídající rostlinu (ale jen některé), ale nejedná se nikdy o vůni intenzivní a nedá se s vůní kosmetického výrobku vůbec srovnat. Pokud chcete, aby váš doma vyrobený kosmetický přípravek krásně voněl, musíte použít parfém nebo vonnou silici, rostlinné oleje se nepoužívají na parfemaci kosmetiky. Vonné silice jsou velice agresivní na pleť, mohou dráždit pokožku a způsobovat alergie. Vůni rostlin navíc většinou způsobuje něco jiného (například květ) než jádra, ze kterých se olej lisuje. Parafínový olej je považován za neutrální olej.

Na suroviny pro výrobu kosmetiky se nevztahují stejné záruční podmínky, podmínky použití, prodeje a značení jako na kosmetické výrobky.

Fotografie rostlinných olejů a kosmetických surovin jsou orientační, barvy se mohou lišit v závislosti na zobrazení monitoru nebo displaye.

Bio certifikáty kvality najdete zde.

Kosmetika je bohužel jeden z oborů, ve kterém mezi se lidmi traduje spousta mýtů, lží a nesmyslných tvrzení o zázračné účinnosti kosmetických výrobků, což má na svědomí dlouhodobý marketing velkých nadnárodních kosmetických firem. Každý soudný šlověk časem zjistí, že na vrásky bohužel nejlépe funguje Photoshop, proto se vám budeme snažit poskytnout pravdivé a užitečné informace o účinnosti kosmetiky a kosmetických surovin v sekci rady a mýty o kosmetice.  

Požadujete větší nebo individuální množství kosmetických surovin? Poskytujeme objemové množstevní slevy, kosmetické oleje rozplňujeme z velkých balení, proto není problém se přizpůsobit požadavkům zákazníka. Zavolejte si o individuální cenovou nabídku na 777011119.

Další kosmetické suroviny pro výrobu domácí kosmetiky:
rostlinné oleje
rostlinné bio oleje
rostlinné máslo
masážní oleje
rostlinné bio máslo
konzervační látky do kosmetiky
vitamíny
hydratační látky
bylinné extrakty
rostlinné extrakty
emulgátory
antioxidanty
kosmetické barvivo
esenciální oleje
zklidňující látky
přírodní extrakty
kosmetický olej

Užitečné odkazy a typy:
- INCI názvy kosmetických surovin
- Aktivní látky
- Herbář
- Zajímavé články

Naše firma se již více než 17 let zabývá výrobou kosmetiky. Solární kosmetika Oranjito patří díky nejvyšší kvalitě a příznivým cenám dlouhodobě mezi absolutní špičku, díky vysoké kvalitě a jedinečnému designu získaly opalovací krémy do solária Oranjito v celosvětové konkurenci na zahraničním mezinárodním kosmetickém veletrhu první cenu „Zlatá Venuše“ za nejlepší kosmetický výrobek. Prodáváme kvalitní kosmetické suroviny pro výrobu kosmetiky, domácí kosmetiky, přírodní kosmetiky, vlasové kosmetiky, masážní kosmetiky, tělové kosmetiky a bio kosmetiky, které sami dlouhodobě používáme a zaručujeme tak jejich kvalitu. Veškeré suroviny pro výrobu kosmetiky jsou přechovávány ve schváleném skladu a provozovně certifikované pro výrobu kosmetiky a kontrolované hygienou. 

 

Vaše otázky a komentáře

Napište nám co si myslíte o tomto produktu a získejte slevu. Vložit nový komentář »

*

*

*

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím