Broskvový olej 100 ml

Kliknutím zobrazíte větši foto.
89,- Kč včetně DPH
  ks         Získejte dárek zdarma

Skladem

BROSKVOVÝ OLEJ RAFINOVANÝ - 100% ČISTÝ ROSTLINNÝ OLEJ Z BROSKVOVÝCH JADER

INCI: Prunus Persica Oil

Synonyma: Peach Oil; Prunus Persica (Peach) Oil

Broskvový olej (olej z broskvových jader) se získává lisováním jader rostliny Broskvoň obecná (Prunus persica). Latinský název "persica" znamená "perská" a pochází od Římanů, kde se broskvím říkalo perská jablka (mala persica), protože právě z Persie byly do Říma přivezeny. Broskvový olej je bohatý na polynenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Je výborný ke kosmetickému i vnitřnímu užití.
Vysoký obsah kyseliny linolové a olejové, pomáhá v kůži udržet vlhkost a pokožka si zachovává pružnost a vláčnost. Je také bohatým zdrojem antioxidantů, které bojují proti stárnutí pleti a mají úžasné blahodárné vlastnosti pro opravu poškozené a zanícené pokožky. Také preventivně ochraňuje kůži vystavenou slunci nebo větru.
Užívaný vnitřně zvyšuje sekreční aktivitu trávicích žláz, zlepšuje trávení, stimuluje tvorbu hemoglobinu, má účinky adaptogenní (odolnost organismu proti stresovým účinkům), diuretické (močopudné) a antiemetické (proti zvracení). Doporučuje se při kardiovaskulárních onemocněních, nachlazení, anémii a ledvinových kamenech. Broskve obecně podporují vylučování toxinů z těla, mají povzbuzující účinek.

Vlastnosti broskvového oleje, indikace, účinky:
Je vhodný pro citlivou, suchou a poškozenou pokožku (ekzémy, záněty).
Dobře proniká kůží a nezanechává pocit mastnoty.
Hydratuje, zvláčňuje a regeneruje pleť, takže je měkká a poddajná.
Hodí se k oživení pleti po slunění.
Lehký olej pro masáž obličeje.
Vhodný na suché a lámavé vlasy (jako vlasový zábal).
Může se také používat k odličování.

Broskvový olej obsahuje:
polynenasycené esenciální mastné kyseliny - olejová, palmitová, stearová
vitaminy - skupiny B, vitaminy A, P, E a C,
minerály - draslík, vápník, fosfor a železo

Fyzikální vlastnosti:
Skupenství: kapalné
Barva: světle žlutá
Vůně / Zápach: neutrální / charakteristický
Rozpustnost ve vodě: nerozpustný
Rozpustnost v tucích (včetně specifikace oleje): informace nejsou k dispozici
Hustota (20°C): g/cm3

Použití:
omlazující, anti-aging a regenerační krémy a emulze; balzámy na rty; výroba mýdel; masážní oleje; šampóny a kondicionéry; séra a zábaly na vlasy, solární kosmetika, dětská kosmetika

Skladování:
Skladujte v těsně uzavřených obalech při okolní teplotě. Chránit před přímým slunečním zářením, tepelnými zdroji a silnými oxidačními činidly.

Postup zpracování:
Po otevření doporučujeme přidat Rozmarýnový extrakt CO2 (0,05 - 0,1%), nebo před ohřátím složky olejové fáze při výrobě domácí, přírodní a bio kosmetiky, přidat vitamin E (0,1 - 0,2%).

UPOZORNĚNÍ:
Žádné rostlinné oleje, ani lisované za studena bio, nevoní tak, jako klasické prodávané kosmetické výrobky, které jsou prakticky vždy doparfémované, jinak by byly neprodejné. Vůně kosmetiky je bohužel jedním z nejdůležitějších faktorů prodeje. Díky tomu vznikl dojem, že například mandlový olej voní krásně mandlemi, ale to je u čistých kvalitních kosmetických surovin vyloučeno. Rafinované rostlinné oleje v naprosté většině nevoní vůbec (součástí rafinace je zbavení oleje vonných částic), některé rostlinné oleje lisované za studena mohou mít vůni lehce připomínající odpovídající rostlinu (ale jen některé), ale nejedná se nikdy o vůni intenzivní a nedá se s vůní kosmetického výrobku vůbec srovnat. Pokud chcete, aby váš doma vyrobený kosmetický přípravek krásně voněl, musíte použít parfém nebo vonnou silici, rostlinné oleje se nepoužívají na parfemaci kosmetiky. Vonné silice jsou velice agresivní na pleť, mohou dráždit pokožku a způsobovat alergie. Vůni rostlin navíc většinou způsobuje něco jiného (například květ) než jádra, ze kterých se olej lisuje.

Na suroviny pro výrobu kosmetiky se nevztahují stejné záruční podmínky, podmínky použití, prodeje a značení jako na kosmetické výrobky.

Fotografie rostlinných olejů a kosmetických surovin jsou orientační, barvy se mohou lišit v závislosti na zobrazení monitoru nebo displaye.

Bio certifikáty kvality najdete zde.

Kosmetika je bohužel jeden z oborů, ve kterém mezi se lidmi traduje spousta mýtů, lží a nesmyslných tvrzení o zázračné účinnosti kosmetických výrobků, což má na svědomí dlouhodobý marketing velkých nadnárodních kosmetických firem. Každý soudný šlověk časem zjistí, že na vrásky bohužel nejlépe funguje Photoshop, proto se vám budeme snažit poskytnout pravdivé a užitečné informace o účinnosti kosmetiky a kosmetických surovin v sekci rady a mýty o kosmetice.  

Požadujete větší nebo individuální množství kosmetických surovin? Poskytujeme objemové množstevní slevy, kosmetické oleje rozplňujeme z velkých balení, proto není problém se přizpůsobit požadavkům zákazníka. Zavolejte si o individuální cenovou nabídku na 777011119.

Další kosmetické suroviny pro výrobu domácí kosmetiky:
rostlinné oleje
rostlinné bio oleje
rostlinné máslo
masážní oleje
rostlinné bio máslo
konzervační látky do kosmetiky
vitamíny
hydratační látky
bylinné extrakty
rostlinné extrakty
emulgátory
antioxidanty
kosmetické barvivo
esenciální oleje
zklidňující látky
přírodní extrakty
kosmetický olej

Užitečné odkazy a typy:
- INCI názvy kosmetických surovin
- Aktivní látky
- Herbář
- Zajímavé články

Proč kosmetické suroviny od nás?
Na rozdíl od některých neseriózních prodejců kosmetických surovin kosmetické oleje neředíme! Naše firma se již více než 17 let zabývá výrobou kosmetiky. Solární kosmetika Oranjito patří díky nejvyšší kvalitě a příznivým cenám dlouhodobě mezi absolutní špičku, díky vysoké kvalitě a jedinečnému designu získaly opalovací krémy do solária Oranjito v celosvětové konkurenci na zahraničním mezinárodním kosmetickém veletrhu první cenu „Zlatá Venuše“ za nejlepší kosmetický výrobek. Prodáváme kvalitní kosmetické suroviny pro výrobu kosmetiky, domácí kosmetiky, přírodní kosmetiky, vlasové kosmetiky, masážní kosmetiky, tělové kosmetiky a bio kosmetiky, které sami dlouhodobě používáme a zaručujeme tak jejich kvalitu. Veškeré suroviny pro výrobu kosmetiky jsou přechovávány ve schváleném skladu a provozovně certifikované pro výrobu kosmetiky a kontrolované hygienou. 

Výroba domácí kosmetiky:
Prodej domácí kosmetiky je zakázán! Domácí kosmetika je určena pouze pro vlastní použití. Pro výrobu kosmetických přípravků určených k prodeji musí mít každý výrobce kosmetiky živnostenský list, schválenou provozovnu, příslušné zkoušky a atesty, každý kosmetický výrobek musí být nahlášen a evidován (CPNP) a výrobce musí platit daně. Výroba kosmetiky musí podléhat přísným bezpečnostním a hygienickým pravidlům, výrobci kosmetiky musí zajišťovat bezpečnost a nezávadnost kosmetických přípravků.

 

Vaše otázky a komentáře

Napište nám co si myslíte o tomto produktu a získejte slevu. Vložit nový komentář »

*

*

*

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím