Aloe vera 250 ml

Kliknutím zobrazíte větši foto.
269,- Kč včetně DPH
  ks         Získejte dárek zdarma

Skladem

ALOE VERA JUICE - 100% EXTRAKT Z ALOE VERA

INCI: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Extract

Synonyma: Aloe Barbadensis Leaf Juice Extract; Aloe Vera Leaf Juice Extract; Aloe Vera Leaf Juice; Aloe Barbadensis Leaf Juice

Aloe vera juice se získává lisováním listů rostliny Aloe pravá (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis). Aloe vera je stále zelená, vytrvalá, sukulentní bylina, která patrně pochází z povodí Nilu v Africe, ale v současné době je rozšířena v suchých a teplých oblastech skoro celého světa (Španělsko, Řecko, Portugalsko, Itálie, Kréta, Sicílie, Čína (v provincii Jün-nan), Indie, Thajsko, Afrika, Madeira, Kapverdy, Kanárské ostrovy, Florida, Kalifornie, Texas, Mexiko, Venezuela, Dominikánská republika, Karibské ostrovy, Austrálie). Téměř od pradávna se věří, že má schopnost léčit kožní poranění, infekce a záněty kůže a je k tomuto účelu používána v léčitelství a v kosmetickém průmyslu.

Z listů aloe se získávají dva produkty s různým složením a účinky - gel a latex.
Gel se získává z jádrové části listů, kdy se opatrně oddělí od vnější vrstvy tak, aby nedošlo k jejímu porušení. Je to bezbarvá, rosolovitá hmota, která obsahuje asi 99 % vody a 0,3 % různorodých sacharidů (pektiny, hemicelulózy, glukomanany, acemanany a deriváty manózy). Z dalších látek jsou přítomny aminokyseliny, lipidy, steroly, sacharidy, vitaminy a enzymy. Polysacharid acemanan je hlavní účinná látka, která působí protizánětlivě, antibakteriálně a proti kvasinkám, kvasinkovým mikroorganismům a plísním. Gel z aloe pravé se používá čerstvý nebo konzervovaný, protože účinné látky na vzduchu rychle oxidují a degradují. Extrakt z gelu má zklidňující, chladící účinky na popáleniny (sluncem či zdrojem tepla) a celkově má komplexní účinek, podporující rychlejší hojení jak popálenin, tak lehkých poranění pokožky (lehká řezná poranění, odřeniny, pohmožděniny, otlaky). Vytváří se film chránící a zvlhčující pokožku, stimuluje se imunita a regenerace buněk, rychleji se uzavírá poraněná tkáň, desinfikuje se zasažené místo, má antioxidační účinky. Gel je netoxický a lze jej používat i vícekrát denně.
V podávání in vitro u diabetických pacientů bylo prokázáno snížení hladiny krevního cukru a triglyceridů. V zubním lékařství urychluje hojení po vytržení (extrakci) zubu, tlumí zánět dásní a zánětlivá onemocnění, hojí afty a potlačuje tvorbu zubního plaku.
Latex z aloe pravé je obsežen pod povrchem listu v kanálcích (mléčnicích). Je to pryskyřičnatá žlutá tekutina s charakteristickým zápachem a nakyslou, silně hořkou chutí. Jeho hlavní účinnou složkou jsou glykosidické deriváty hydroxyanthronu (zejména glykosid barbaloin a isobarbaloin). Dále latex obsahuje derivát antrachinonu aloe-emodin, minerální látky, silice, aldehydy a ketony. Latex působí při podání vnitřně jako silné (ale šetrné) projímadlo působící v tlustém střevě, a to do osmi hodin po podání. Poraďte se se svým lékařem. Toxické účinky latexu mohou způsobit silný průjem.
Pro komerční využití je lisována šťáva z celých listů aloe pravé, která se dále zbavuje (filtrací přes aktivní uhlí) barbaloinu a dalších atrachinonů, takže je výsledný produkt pro vnitřní užívání nezávadný, ale přitom obsahuje látky jak z gelu, tak i z latexu.

Vlastnosti aloe vera juice, indikace, účinky:
Snadno proniká do kůže.
Zvláčňuje, zjemňuje a vyhlazuje pokožku a regeneruje buňky.
Je účinný na lehká poranění pokožky (lehká řezná poranění, odřeniny, pohmožděniny, otlaky).
Vhodný pro pleť s projevy akné, ekzémů, lupénky a jinými kožními problémy.
Má zklidňující účinky na popáleniny (sluncem či zdrojem tepla) a bodnutí hmyzem.
Má chladivý efekt.
Vytváří na kůži ochrannou vrstvu, která působí protizánětlivě, antibakteriálně a proti kvasinkám, kvasinkovým mikroorganismům a plísním.
Dodává vlhkost a hydratuje pokožku.

Aloe vera juice obsahuje:
vitamíny - vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, vitamín C, cholin, kyselina listová, beta-karoten, α-tokoferol
esenciální aminokyseliny - lysin, threonin, valin, leucin, isoleucin, fenylalanin, methionin
neesenciální aminokyseliny - arginin, histidin, hydroxyprolin, kyselina glutamová, kyselina asparagová, prolin, alanin, tyrosin, glycin,
minerální látky - sodík, draslík, chlor, mangan, hořčík, vápník, zinek, měď, chrom, železo
ostatní látky - cholesterol, triglyceridy, steroidy, β-sitosterol, ligniny, kyselina močová, gibereliny, lektiny, kyselina salicylová, kyselina arachidonová, sorbát draselný

Fyzikální vlastnosti:
Skupenství: kapalné
Barva: bezbarvá
Vůně / Zápach: typická
Rozpustnost ve vodě: rozpustný
Rozpustnost v tucích (včetně specifikace oleje): informace nejsou k dispozici
Hustota (20°C): 1,0 g/cm3

Použití:
anti-aging a regenerační krémy a emulze; hydratační krémy; krémy na ruce a obličej; pleťová mléka; balzámy na rty; výroba mýdel; produkty odstraňující makeup; šampóny a kondicionéry; přípravky ošetřující kůži; opalovací kosmetika; přípravky před a po holení; přísady do koupele

Skladování:
Skladujte v těsně uzavřených obalech při teplotě cca 15° na suchém, chladném a dobře větraném místě.

Na suroviny pro výrobu kosmetiky se nevztahují stejné záruční podmínky, podmínky použití, prodeje a značení jako na kosmetické výrobky.

 

Fotografie rostlinných olejů a kosmetických surovin jsou orientační, barvy se mohou lišit v závislosti na zobrazení monitoru nebo displaye.

Bio certifikáty kvality najdete zde.

Kosmetika je bohužel jeden z oborů, ve kterém mezi se lidmi traduje spousta mýtů, lží a nesmyslných tvrzení o zázračné účinnosti kosmetických výrobků, což má na svědomí dlouhodobý marketing velkých nadnárodních kosmetických firem. Každý soudný šlověk časem zjistí, že na vrásky bohužel nejlépe funguje Photoshop, proto se vám budeme snažit poskytnout pravdivé a užitečné informace o účinnosti kosmetiky a kosmetických surovin v sekci rady a mýty o kosmetice.  

Požadujete větší nebo individuální množství kosmetických surovin? Poskytujeme objemové množstevní slevy, kosmetické oleje rozplňujeme z velkých balení, proto není problém se přizpůsobit požadavkům zákazníka. Zavolejte si o individuální cenovou nabídku na 777011119.

Další kosmetické suroviny pro výrobu domácí kosmetiky:
rostlinné oleje
rostlinné bio oleje
rostlinné máslo
masážní oleje
rostlinné bio máslo
konzervační látky do kosmetiky
vitamíny
hydratační látky
bylinné extrakty
rostlinné extrakty
emulgátory
antioxidanty
kosmetické barvivo
esenciální oleje
zklidňující látky
přírodní extrakty
kosmetický olej

Užitečné odkazy a typy:
- INCI názvy kosmetických surovin
- Aktivní látky
- Herbář
- Zajímavé články

Proč kosmetické suroviny od nás?
Na rozdíl od některých neseriózních prodejců kosmetických surovin kosmetické oleje ani jiné suroviny neředíme! Naše firma se již více než 17 let zabývá výrobou kosmetiky. Solární kosmetika Oranjito patří díky nejvyšší kvalitě a příznivým cenám dlouhodobě mezi absolutní špičku, díky vysoké kvalitě a jedinečnému designu získaly opalovací krémy do solária Oranjito v celosvětové konkurenci na zahraničním mezinárodním kosmetickém veletrhu první cenu „Zlatá Venuše“ za nejlepší kosmetický výrobek. Prodáváme kvalitní kosmetické suroviny pro výrobu kosmetiky, domácí kosmetiky, přírodní kosmetiky, vlasové kosmetiky, masážní kosmetiky, tělové kosmetiky a bio kosmetiky, které sami dlouhodobě používáme a zaručujeme tak jejich kvalitu. Veškeré suroviny pro výrobu kosmetiky jsou přechovávány ve schváleném skladu a provozovně certifikované pro výrobu kosmetiky a kontrolované hygienou. 

Výroba domácí kosmetiky:
Prodej domácí kosmetiky je zakázán! Domácí kosmetika je určena pouze pro vlastní použití. Pro výrobu kosmetických přípravků určených k prodeji musí mít každý výrobce kosmetiky živnostenský list, schválenou provozovnu, příslušné zkoušky a atesty, každý kosmetický výrobek musí být nahlášen a evidován (CPNP) a výrobce musí platit daně. Výroba kosmetiky musí podléhat přísným bezpečnostním a hygienickým pravidlům, výrobci kosmetiky musí zajišťovat bezpečnost a nezávadnost kosmetických přípravků.

 

Vaše otázky a komentáře

Napište nám co si myslíte o tomto produktu a získejte slevu. Vložit nový komentář »

*

*

*

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím