Allantoin 100 g

Kliknutím zobrazíte větši foto.
49,- Kč včetně DPH
  ks         Získejte dárek zdarma

Skladem

ALLANTOIN - ZKLIDŇUJÍCÍ A REGENERAČNÍ LÁTKA DO KOSMETIKY

INCI: Allantoin

Synonyma: (2,5-Dioxo-4-Imidazolidinyl) - Urea; (2,5-Dioxo-4-Imidazolidinyl) Urea; 5-Ureidohydantoin; Glyoxyldiureid; Glyoxyldiureide; Glyoxylic Diureide; Urea, (2,5-Dioxo-4-Imidazolidinyl) -; Urea, (2,5Dioxo4Imidazolidinyl) ; (2,5-Dioxo-4-Imidazolidinyl) Urea; 5-Ureidohydantoin; AI3-15281; Alantoin

Balení: v sáčku

Allantoin je dusíkatá organická sloučenina, která je produktem purinového metabolismu většiny savců (třeba krav - s výjimkou vyšších primátů, včetně člověka) a je přítomen v jejich moči. Má vzhled bílého krystalického prášku.
Ačkoli lze izolovat z některých rostlin (Kostival lékařský (Symphytum officinale L.), Jírovec maďal (Aesculus hippocastanum), Brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea L.), atd.), většina allantoinu, který se využívá v kosmetice, se vyrábí z urei a kyseliny glyoxylové.
Allantoin má v prvé řadě regenerační a hojivé účinky, a proto je hojně využíván v kosmetice i lékařství. Podporuje hojení pokožky, zjemňuje hrubou a popraskanou kůži, podporuje tvorbu tkáně. Můžeme jej najít snad ve všech druzích kosmetických přípravků podporujících hojivé procesy (krémy proti akné, čisticí a zklidňující tonika, regenerační a hydratační pleťové krémy, rtěnky, sprchové gely či šampóny, kondicionéry, deodoranty, oční stíny, vody po holení, atd).

Allantoin se též užívá vnitřně - při léčbě poškození sliznic, hlavně sliznic hltanu a žaludku (léčení žaludečních a dvanácterníkových vředů), je častou přísadou přípravků určených pro ústní hygienu – najdeme ho v řadě zubních past, v ústních kloktadlech používaných při špatně se hojících zánětech dutiny ústní (obzvláště při paradentóze). Nalezneme jej však i v řadě dalších farmaceutických výrobcích (ušní či oční kapky, atd.).

Vlastnosti allantoinu, indikace, účinky:
Zmírňuje napětí pokožky hlavy.
Zjemňuje hrubou a popraskanou pokožku.
Vhodné na pleť se sklony k akné.
Na citlivou a podrážděnou pokožku (od slunce, povětrnostních podmínek, po holení ...).
Zvlhčující přípravek, pomáhá hydratovat a zadržuje vodu v pokožce.
Má silné uklidňující a regenerační účinky (podporuje hojení ran).

Allantoin obsahuje:
ureu, kyselinu glyoxylovou

Fyzikální vlastnosti:
Skupenství: prášek
Barva: bílá
Vůně / Zápach: bez zápachu
Rozpustnost ve vodě: slabě rozpustný (rozpustný v teplé vodě - nad 40 °C)
Rozpustnost v organických rozpouštědlech: nerozpustný

Použití:
omlazující, anti-aging a regenerační krémy a emulze; balzámy na rty; pleťových vod a krémů; balzámů a mastí; masážní oleje; šampóny a kondicionéry; séra a masky na vlasy

Skladování:
Pokud nejsou používány, držte kontejnery pevně uzavřené. Skladujte na chladných a suchých místech.

Vaše otázky a komentáře

Napište nám co si myslíte o tomto produktu a získejte slevu. Vložit nový komentář »

*

*

*

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím